Model code: 1059S08A64M9
Carrera
Carrera 1059/S SunglassesBlack Grey/Grey Polarised LensesProduct code: 1059S08A64M9
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (3)
Carrera 1059/S, Black Gold/Brown Gradient Lenses
Carrera 1059/S, Grey/Gold Grey Gradient Mirror Lenses
Carrera 1059/S, Black Red/Dark Grey Gradient Lenses
Product Code
1059S08A64M9
Brand
Frame Material
Eco-friendly, Nylon
Frame Colour
Black
Lens Info
Polarised
Lens Colour
Grey/Black
Lens Category
Category 3 Lenses
Eye Size
64mm
Style
Aviator
Product Includes
Protective case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 54mm. Lens Width: 64mm. Temple: 145mm. Bridge: 11mm.