Model code: 1060S08A99IR
Carrera
Carrera 1060/S SunglassesBlack Grey/Grey LensesProduct code: 1060S08A99IR
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (3)
Carrera 1060/S, White Black/Blue Gold Gradient Mirror Lenses
Carrera 1060/S, Black Red/Dark Grey Gradient Lenses
Carrera 1060/S, Black Gold/Brown Gradient Lenses
Product Code
1060S08A99IR
Brand
Frame Material
Metal
Frame Colour
Black
Lens Info
Non-Polarised Lens
Lens Colour
Grey/Black
Lens Category
Category 3 Lenses
Eye Size
99mm
Style
Semi-Rimless, Shield
Product Includes
Protective case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 54mm. Lens Width: 99mm. Temple: 140mm. Bridge: 03mm.