Model code: 45385018G54
New Arrival
Dolce & Gabbana
Dolce & Gabbana DG4538 SunglassesBlack/Grey Gradient LensesProduct code: 45385018G54
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (1)
Dolce & Gabbana DG4538, Havana/Brown Gradient Lenses
Tick
Pre-Order Now - May 25, 2026
Notify me when back in stock
Product Code
45385018G54
Frame Material
Acetate
Frame Colour
Black
Lens Info
Graduated Lens, Non-Polarised Lens
Lens Colour
Grey/Black
Lens Category
Category 3 Lenses
Eye Size
54mm
Style
Cat Eye Sharp, Square
Product Includes
Soft case and fabric bag
Measurements
Lens Height: 49mm. Lens Width: 54mm. Temple: 145mm. Bridge: 20mm.