Model code: 17WS16K40J49
Best Seller
Prada
Prada PR17WS SunglassesBlack/Violet LensesProduct code: 17WS16K40J49
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (8)
Prada PR17WS, Juniper Tortoise/Grey Lenses
Prada PR17WS, White Milk/Light Brown Lenses
Prada PR17WS, Transparent Bottle/Dark Green Lenses
Prada PR17WS, Transparent Champagne/Platino Lenses
Prada PR17WS, Transparent Peach/Light Brown Lenses
Prada PR17WS, Honey Tortoise/Dark Brown Lenses
Prada PR17WS, Tortoise/Brown Lenses
Prada PR17WS, Black/Dark Grey Lenses
Product Code
17WS16K40J49
Frame Colour
Black
Lens Info
Non-Polarised Lens
Lens Colour
Violet
Lens Category
Category 1 Lenses
Eye Size
49mm
Style
Rectangular
Product Includes
Hard case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 36mm. Lens Width: 49mm. Temple: 145mm. Bridge: 20mm.