Model code: 19WS29E90F52
Prada
Prada PR19WS SunglassesTerra/Terra Bio LensesProduct code: 19WS29E90F52
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (3)
Prada PR19WS, Hematite/Dark Grey Lenses
Prada PR19WS, Striped Radica/Dark Blue Lenses
Prada PR19WS, Black/Dark Grey Lenses
Product Code
19WS29E90F52
Frame Colour
Brown, Transparent
Lens Info
Non-Polarised Lens
Lens Colour
Brown/Amber
Lens Category
Category 3 Lenses
Eye Size
52mm
Style
Flat Top, Rectangular
Product Includes
Hard case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 39mm. Lens Width: 52mm. Temple: 145mm. Bridge: 21mm.