Model code: A17S17N70F54
Prada
Prada PRA17S SunglassesRadica Tortoise/Dark Brown Glass Lenses 54 Eye SizeProduct code: A17S17N70F54
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (2)
Prada PRA17S, Classic Tortoise/Green Polarised Glass Lenses 54 Eye Size
POLARISED
Prada PRA17S, Black/Green Polarised Glass Lenses 54 Eye Size
POLARISED
Product Code
A17S17N70F54
Frame Colour
Tortoise/Havana
Lens Info
Non-Polarised Lens
Lens Material
Glass Lens
Lens Colour
Brown/Amber
Lens Category
Category 3 Lenses
Eye Size
54mm
Style
Wayfarer
Product Includes
Hard case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 42mm. Lens Width: 54mm. Temple: 150mm. Bridge: 19mm.