Model code: B16S20F80Q50
Prada
Prada PRB16S SunglassesGrey/Dark Grey LensesProduct code: B16S20F80Q50
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (3)
Prada PRB16S, Terra/Light Brown Lenses
Prada PRB16S, Juniper Tortoise/Grey Lenses
Prada PRB16S, Black/Dark Grey Lenses
Product Code
B16S20F80Q50
Frame Colour
Grey, Transparent
Lens Info
Non-Polarised Lens
Lens Material
Glass Lens
Lens Colour
Grey/Black
Eye Size
50mm
Measurements
Lens Height: 31mm. Lens Width: 50mm. Temple: 145mm. Bridge: 21mm.