Model code: B16S29E90F50
Prada
Prada PRB16S SunglassesTerra/Light Brown LensesProduct code: B16S29E90F50
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (3)
Prada PRB16S, Grey/Dark Grey Lenses
Prada PRB16S, Juniper Tortoise/Grey Lenses
Prada PRB16S, Black/Dark Grey Lenses
Product Code
B16S29E90F50
Frame Colour
Brown, Transparent
Lens Colour
Brown/Amber
Lens Category
Category 3 Lenses
Eye Size
50mm
Measurements
Lens Height: 31mm. Lens Width: 50mm. Temple: 145mm. Bridge: 21mm.