Model code: 36250033M58
Ray-Ban
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (6)
Ray-Ban New Aviator RB3625, Gold/Brown Clear Gradient Glass Lenses 62 Eye Size
Ray-Ban New Aviator RB3625, Legend Gold/Brown Silver Mirror Polarised Glass Lenses 58 Eye Size
POLARISED
Ray-Ban New Aviator RB3625, Legend Gold/Green Glass Lenses 62 Eye Size
Ray-Ban New Aviator RB3625, Black/Dark Grey Glass Lenses 62 Eye Size
Ray-Ban New Aviator RB3625, Black/Dark Grey Glass Lenses 58 Eye Size
Ray-Ban New Aviator RB3625, Gold/Brown Clear Gradient Glass Lenses 58 Eye Size
Product Code
36250033M58
Brand
Frame Material
Metal
Frame Colour
Silver
Lens Info
Graduated Lens, Non-Polarised Lens
Lens Material
Glass Lens
Lens Colour
Blue
Lens Category
Category 2 Lenses
Eye Size
58mm
Style
Aviator, Fashion Classic
Product Includes
Soft leather clip case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 50mm. Lens Width: 58mm. Temple: 135mm. Bridge: 14mm.