Model code: 3774D0019A55
Ray-Ban
Ray-Ban RB3774D SunglassesArista/Dark Green Polarised LensesProduct code: 3774D0019A55
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (3)
Ray-Ban RB3774D, Silver/Dark Grey Lenses
Ray-Ban RB3774D, Arista/Dark Grey Lenses
Ray-Ban RB3774D, Arista/Dark Brown Lenses
Tick
Pre-Order Now - June 19, 2026
Notify me when back in stock
Product Code
3774D0019A55
Brand
Frame Material
Metal
Frame Colour
Gold
Lens Info
Polarised
Lens Colour
Green
Lens Category
Category 3 Lenses
Eye Size
55mm
Style
Oval
Product Includes
Soft leather clip case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 39mm. Lens Width: 55mm. Temple: 145mm. Bridge: 19mm.