Model code: 0840S9021A51
Ray-Ban
Ray-Ban Mega Wayfarer RB0840S SunglassesHavana/Light Violet Glass LensesProduct code: 0840S9021A51
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (7)
Ray-Ban Mega Wayfarer RB0840S, Black/Dark Grey Glass Lenses
Ray-Ban Mega Wayfarer RB0840S, Havana/Blue Glass Lenses
Ray-Ban Mega Wayfarer RB0840S, Havana/Bottle Green Glass Lenses
Ray-Ban Mega Wayfarer RB0840S, Striped Havana/Brown Polarised Glass Lenses
POLARISED
Ray-Ban Mega Wayfarer RB0840S, Striped Havana/Brown Glass Lenses
Ray-Ban Mega Wayfarer RB0840S, Black/Green Polarised Glass Lenses
POLARISED
Ray-Ban Mega Wayfarer RB0840S, Black/Green Glass Lenses
Product Code
0840S9021A51
Frame Colour
Tortoise/Havana
Lens Info
Non-Polarised Lens
Lens Material
Glass Lens
Lens Colour
Violet
Lens Category
Category 2 Lenses
Eye Size
51mm
Style
Wayfarer
Product Includes
Soft leather clip case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 43mm. Lens Width: 51mm. Temple: 145mm. Bridge: 21mm.