Model code: 3768001D056
Ray-Ban
Ray-Ban RB3768 SunglassesArista/Dark Violet Red Mirror LensesProduct code: 3768001D056
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (3)
Ray-Ban RB3768, Black/Dark Grey Polarised Lenses
POLARISED
Ray-Ban RB3768, Arista/Dark Brown Lenses
Ray-Ban RB3768, Arista/Dark Green Lenses
Product Code
3768001D056
Brand
Frame Material
Metal
Frame Colour
Gold
Lens Info
Mirrored Lens, Non-Polarised Lens
Lens Colour
Violet
Lens Tint
Red Mirror
Lens Category
Category 2 Lenses
Eye Size
56mm
Style
Rectangular, Rimless
Product Includes
Soft leather clip case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 39mm. Lens Width: 56mm. Temple: 145mm. Bridge: 17mm.