Model code: 22ZS28F90P53
Prada
Prada PR22ZS SunglassesBlack/Brown Gradient LensesProduct code: 22ZS28F90P53
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (2)
Prada PR22ZS, Tartaruga Radica/Dark Brown Lenses
Prada PR22ZS, Caramel Tortoise/Brown Gradient Lenses
Product Code
22ZS28F90P53
Frame Colour
Black
Lens Info
Graduated Lens, Non-Polarised Lens
Lens Colour
Brown/Amber
Lens Category
Category 2 Lenses
Eye Size
53mm
Style
Square
Product Includes
Hard case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 47mm. Lens Width: 53mm. Temple: 145mm. Bridge: 17mm.