Model code: C05S20D50Q57
Prada
Prada PRC05S SunglassesJuniper Tortoise/Grey LensesProduct code: C05S20D50Q57
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (3)
Prada PRC05S, Cigar/Bordeaux Brown Gradient Lenses
Prada PRC05S, Striped Laguna/Green Olive Lenses
Prada PRC05S, Black/Dark Grey Lenses
Product Code
C05S20D50Q57
Frame Colour
Tortoise/Havana
Lens Info
Non-Polarised Lens
Lens Colour
Grey/Black
Lens Category
Category 2 Lenses
Eye Size
57mm
Style
Aviator, Fashion Statement
Product Includes
Hard case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 49mm. Lens Width: 57mm. Temple: 135mm. Bridge: 18mm.