Model code: 14WS23A60B52
Prada
Prada PR14WS SunglassesMauve Tortoise/Light Brown LensesProduct code: 14WS23A60B52
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (2)
Prada PR14WS, Root Tortoise/Dark Grey Lenses
Prada PR14WS, Caramel Tortoise and Powder/Brown Gradient Lenses
Product Code
14WS23A60B52
Frame Colour
Tortoise/Havana
Lens Info
Non-Polarised Lens
Lens Colour
Brown/Amber
Lens Category
Category 2 Lenses
Eye Size
52mm
Style
Cat Eye Soft
Product Includes
Hard case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 49mm. Lens Width: 52mm. Temple: 140mm. Bridge: 20mm.