Model code: B18S16K08Z53
Prada
Prada PRB18S SunglassesBlack/Dark Grey LensesProduct code: B18S16K08Z53
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (1)
Prada PRB18S, Root Tortoise/Dark Brown Lenses
Product Code
B18S16K08Z53
Frame Colour
Black
Lens Info
Non-Polarised Lens, Prescriptable
Lens Colour
Grey/Black
Lens Category
Category 3 Lenses
Eye Size
53mm
Style
Geometric, Square
Product Includes
Hard case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 42mm. Lens Width: 53mm. Temple: 145mm. Bridge: 19mm.