Model code: C06S14L09Z50
Prada
Prada PRC06S SunglassesHoney Tortoise/Dark Brown LensesProduct code: C06S14L09Z50
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (2)
Prada PRC06S, Black/Dark Grey Lenses
Prada PRC06S, Honey Tortoise/Dark Brown Polarised Lenses
POLARISED
Product Code
C06S14L09Z50
Frame Colour
Tortoise/Havana
Lens Info
Non-Polarised Lens
Lens Colour
Brown/Amber
Lens Category
Category 3 Lenses
Eye Size
50mm
Style
Wayfarer
Product Includes
Hard case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 36mm. Lens Width: 50mm. Temple: 145mm. Bridge: 21mm.