Model code: B16SF29E90F52
Prada
Prada PRB16SF SunglassesTerra/Light Brown LensesProduct code: B16SF29E90F52
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (3)
Prada PRB16SF, Grey/Dark Grey Lenses
Prada PRB16SF, Juniper Tortoise/Grey Lenses
Prada PRB16SF, Black/Dark Grey Lenses
Product Code
B16SF29E90F52
Frame Colour
Brown, Transparent
Lens Colour
Brown/Amber
Lens Category
Category 3 Lenses
Eye Size
52mm
Measurements
Lens Height: 32mm. Lens Width: 52mm. Temple: 145mm. Bridge: 20mm.