Model code: B16SF16K08Z52
Prada
Prada PRB16SF SunglassesBlack/Dark Grey LensesProduct code: B16SF16K08Z52
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (3)
Prada PRB16SF, Terra/Light Brown Lenses
Prada PRB16SF, Grey/Dark Grey Lenses
Prada PRB16SF, Juniper Tortoise/Grey Lenses
Product Code
B16SF16K08Z52
Frame Colour
Black
Lens Info
Non-Polarised Lens
Lens Colour
Grey/Black
Lens Category
Category 3 Lenses
Eye Size
52mm
Style
Cat Eye Sharp, Geometric
Fit
Alternative Fit
Product Includes
Hard case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 32mm. Lens Width: 52mm. Temple: 145mm. Bridge: 20mm.