Model code: A02SF16K08Z55
Prada
Prada PRA02SF SunglassesBlack/Dark Grey LensesProduct code: A02SF16K08Z55
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (2)
Prada PRA02SF, Havana/Violet Mirror Lenses
Prada PRA02SF, White/Dark Grey Lenses
Product Code
A02SF16K08Z55
Frame Colour
Black
Lens Info
Non-Polarised Lens, Prescriptable
Lens Colour
Grey/Black
Lens Category
Category 3 Lenses
Eye Size
55mm
Style
Cat Eye Soft
Fit
Alternative Fit
Product Includes
Hard case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 38mm. Lens Width: 55mm. Temple: 140mm. Bridge: 17mm.