Model code: C07S14L09Z51
Prada
Prada PRC07S SunglassesHoney Tortoise/Dark Brown LensesProduct code: C07S14L09Z51
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (2)
Prada PRC07S, Black/Dark Grey Polarised Lenses
POLARISED
Prada PRC07S, Black/Grey Gradient Lenses
Product Code
C07S14L09Z51
Frame Colour
Tortoise/Havana
Lens Info
Non-Polarised Lens
Lens Colour
Brown/Amber
Lens Category
Category 3 Lenses
Eye Size
51mm
Style
Square
Product Includes
Hard case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 40mm. Lens Width: 51mm. Temple: 145mm. Bridge: 18mm.