Model code: B12S17N20G55
Prada
Prada PRB12S SunglassesRoot Tortoise/Green Polarised LensesProduct code: B12S17N20G55
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (5)
Prada PRB12S, Transparent Grey/Dark Blue Lenses
Prada PRB12S, Transparent Terra/Dark Brown Lenses
Prada PRB12S, Black/Dark Grey Lenses
Prada PRB12S, Black/Brown Photochromic Lenses
Prada PRB12S, Classic Tortoise/Green Polarised Lenses
POLARISED
Product Code
B12S17N20G55
Frame Colour
Tortoise/Havana
Lens Info
Non-Polarised Lens
Lens Colour
Green
Lens Category
Category 2 Lenses
Eye Size
55mm
Style
Square
Product Includes
Hard case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 40mm. Lens Width: 55mm. Temple: 145mm. Bridge: 19mm.