Model code: A09SF1425S055
Prada
Prada PRA09SF SunglassesTalc/Dark Grey LensesProduct code: A09SF1425S055
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (1)
Prada PRA09SF, Black/Dark Grey Lenses
Product Code
A09SF1425S055
Frame Colour
White
Lens Info
Non-Polarised Lens
Lens Colour
Grey/Black
Lens Category
Category 3 Lenses
Eye Size
55mm
Style
Cat Eye Soft, Geometric
Fit
Alternative Fit
Product Includes
Hard case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 43mm. Lens Width: 55mm. Temple: 145mm. Bridge: 16mm.