Model code: B16S16K08Z50
Prada
Prada PRB16S SunglassesBlack/Dark Grey LensesProduct code: B16S16K08Z50
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (3)
Prada PRB16S, Terra/Light Brown Lenses
Prada PRB16S, Grey/Dark Grey Lenses
Prada PRB16S, Juniper Tortoise/Grey Lenses
Product Code
B16S16K08Z50
Frame Colour
Black
Lens Info
Non-Polarised Lens
Lens Colour
Grey/Black
Lens Category
Category 3 Lenses
Eye Size
50mm
Style
Cat Eye Sharp, Geometric
Product Includes
Hard case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 31mm. Lens Width: 50mm. Temple: 145mm. Bridge: 21mm.