Model code: B17SF16K08Z55
Prada
Prada PRB17SF SunglassesBlack and Talc/Dark Grey LensesProduct code: B17SF16K08Z55
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (1)
Prada PRB17SF, Root Tortoise/Dark Brown Lenses
Tick
Pre-Order Now - May 08, 2026
Notify me when back in stock
Product Code
B17SF16K08Z55
Frame Colour
Black
Lens Colour
Grey/Black
Eye Size
55mm
Style
Square
Fit
Alternative Fit
Measurements
Lens Height: 40mm. Lens Width: 55mm. Temple: 145mm. Bridge: 18mm.