Model code: B15S17N70R51
Prada
Prada PRB15S SunglassesRoot Tortoise/Light Brown Glass LensesProduct code: B15S17N70R51
Pay it in 4 with Afterpay
Tick
Pre-Order Now - June 05, 2026
Notify me when back in stock
Product Code
B15S17N70R51
Frame Colour
Tortoise/Havana
Lens Info
Non-Polarised Lens
Lens Material
Glass Lens
Lens Colour
Brown/Amber
Lens Category
Category 1 Lenses
Eye Size
51mm
Style
Flat Top, Oval
Product Includes
Hard case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 38mm. Lens Width: 51mm. Temple: 145mm. Bridge: 21mm.