Model code: B06S15W03N53
Prada
Prada PRB06S SunglassesClassic Tortoise/Grey LensesProduct code: B06S15W03N53
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (3)
Prada PRB06S, Juniper Tortoise/Grey Lenses
Prada PRB06S, Black/Violet Lenses
Prada PRB06S, Black/Dark Grey Lenses
Product Code
B06S15W03N53
Frame Colour
Tortoise/Havana
Lens Info
Non-Polarised Lens, Prescriptable
Lens Colour
Grey/Black
Lens Category
Category 2 Lenses
Eye Size
53mm
Style
Rectangular
Product Includes
Hard case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 29mm. Lens Width: 53mm. Temple: 145mm. Bridge: 19mm.