Model code: B17S16K08Z54
Prada
Prada PRB17S SunglassesBlack and Talc/Dark Grey LensesProduct code: B17S16K08Z54
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (2)
Prada PRB17S, Terra/Light Brown Lenses
Prada PRB17S, Root Tortoise/Dark Brown Lenses
Product Code
B17S16K08Z54
Frame Colour
Black
Lens Info
Non-Polarised Lens
Lens Colour
Grey/Black
Lens Category
Category 3 Lenses
Eye Size
54mm
Style
Square
Product Includes
Hard case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 39mm. Lens Width: 54mm. Temple: 145mm. Bridge: 20mm.