Model code: A02S17N09Z52
Prada
Prada PRA02S SunglassesRoot Tortoise/Dark Brown LensesProduct code: A02S17N09Z52
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (6)
Prada PRA02S, Juniper Tortoise/Grey Lenses
Prada PRA02S, Root Tortoise/Light Brown Lenses
Prada PRA02S, Transparent Brown/Light Brown Lenses
Prada PRA02S, Havana/Violet Mirror Lenses
Prada PRA02S, White/Dark Grey Lenses
Prada PRA02S, Black/Dark Grey Lenses
Product Code
A02S17N09Z52
Frame Colour
Tortoise/Havana
Lens Info
Non-Polarised Lens
Lens Colour
Brown/Amber
Lens Category
Category 3 Lenses
Eye Size
52mm
Style
Cat Eye Soft
Product Includes
Hard case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 36mm. Lens Width: 52mm. Temple: 140mm. Bridge: 19mm.