Model code: 17WSF19X30N51
Prada
Prada PR17WSF SunglassesTransparent Champagne/Platino LensesProduct code: 17WSF19X30N51
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (6)
Prada PR17WSF, Juniper Tortoise/Grey Lenses
Prada PR17WSF, White Milk/Light Brown Lenses
Prada PR17WSF, Transparent Bottle/Dark Green Lenses
Prada PR17WSF, Honey Tortoise/Dark Brown Lenses
Prada PR17WSF, Black and Yellow Marble/Dark Brown Lenses
Prada PR17WSF, Black/Dark Grey Lenses
Product Code
17WSF19X30N51
Frame Colour
Beige, Transparent
Lens Info
Mirrored Lens, Non-Polarised Lens
Lens Colour
Brown/Amber
Lens Tint
Silver Mirror
Lens Category
Category 2 Lenses
Eye Size
51mm
Measurements
Lens Height: 37mm. Lens Width: 51mm. Temple: 145mm. Bridge: 20mm.