Model code: A17S16K20G54
Prada
Prada PRA17S SunglassesBlack/Green Polarised Glass Lenses 54 Eye SizeProduct code: A17S16K20G54
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (2)
Prada PRA17S, Classic Tortoise/Green Polarised Glass Lenses 54 Eye Size
POLARISED
Prada PRA17S, Radica Tortoise/Dark Brown Glass Lenses 54 Eye Size
Product Code
A17S16K20G54
Frame Colour
Black
Lens Info
Polarised
Lens Material
Glass Lens
Lens Colour
Green
Lens Category
Category 2 Lenses
Eye Size
54mm
Style
Wayfarer
Product Includes
Hard case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 42mm. Lens Width: 54mm. Temple: 150mm. Bridge: 19mm.