Model code: B09S17N50L52
Prada
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (5)
Prada PRB09S, Powder/Neutral Light Grey Gradient Lenses
Prada PRB09S, Root Tortoise/Light Brown Bordeaux Gradient Lenses 54 Eye Size
Prada PRB09S, Black/Dark Grey Lenses 54 Eye Size
Prada PRB09S, Black/Dark Grey Lenses 52 Eye Size
Prada PRB09S, Classic Tortoise/Grey Lenses 54 Eye Size
Product Code
B09S17N50L52
Frame Colour
Tortoise/Havana
Lens Info
Graduated Lens, Non-Polarised Lens
Lens Colour
Brown/Amber
Lens Category
Category 2 Lenses
Eye Size
52mm
Style
Square
Product Includes
Hard case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 37mm. Lens Width: 52mm. Temple: 145mm. Bridge: 19mm.