Model code: 20YS1AB06T55
Prada
Prada PR20YS SunglassesBlack/Grey Gradient Glass LensesProduct code: 20YS1AB06T55
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (1)
Prada PR20YS, Black/Green Polarised Glass Lenses
POLARISED
Product Code
20YS1AB06T55
Frame Colour
Black
Lens Info
Graduated Lens, Non-Polarised Lens
Lens Material
Glass Lens
Lens Colour
Grey/Black
Lens Category
Category 3 Lenses
Eye Size
55mm
Style
Aviator
Product Includes
Hard case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 49mm. Lens Width: 55mm. Temple: 150mm. Bridge: 17mm.