Model code: C04SF17N80A53
Prada
Prada PRC04SF SunglassesRoot Tortoise/Brown Gradient LensesProduct code: C04SF17N80A53
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (1)
Prada PRC04SF, Black/Dark Grey Lenses
Product Code
C04SF17N80A53
Frame Colour
Tortoise/Havana
Lens Info
Graduated Lens, Non-Polarised Lens
Lens Colour
Brown/Amber
Lens Category
Category 3 Lenses
Eye Size
53mm
Style
Square
Fit
Alternative Fit
Product Includes
Hard case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 48mm. Lens Width: 53mm. Temple: 145mm. Bridge: 29mm.