Model code: C04SF16K08Z53
Prada
Prada PRC04SF SunglassesBlack/Dark Grey LensesProduct code: C04SF16K08Z53
Pay it in 4 with Afterpay
MORE COLOURS (1)
Prada PRC04SF, Root Tortoise/Brown Gradient Lenses
Product Code
C04SF16K08Z53
Frame Colour
Black
Lens Info
Non-Polarised Lens
Lens Colour
Grey/Black
Lens Category
Category 3 Lenses
Eye Size
53mm
Style
Square
Fit
Alternative Fit
Product Includes
Hard case and cleaning cloth
Measurements
Lens Height: 48mm. Lens Width: 53mm. Temple: 145mm. Bridge: 29mm.