Model code: 26ZS16K40J55
Prada
Prada PR26ZS SunglassesBlack/Violet LensesProduct code: 26ZS16K40J55
Prada PR26ZS, Root Tortoise/Light Brown Lenses
Prada PR26ZS, Transparent Peach/Light Brown Lenses
Prada PR26ZS, Talc/Dark Grey Lenses
Prada PR26ZS, Sage and Honey Tortoise/Dark Brown Lenses
Prada PR26ZS, Black/Dark Grey Lenses
Product Code
26ZS16K40J55
Frame Colour
Black
Lens Colour
Violet
Lens Category
Category 1 Lenses
Eye Size
55mm
Measurements
Lens Height: 33mm. Lens Width: 55mm. Temple: 145mm. Bridge: 16mm.